Warszawa 29.07.2016 r.
Centrum Projektów Polska Cyfrowa jako Instytucja Pośrednicząca w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa działając na podstawie art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146, z późn. zm.) ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Wnioski należy składać w terminie: od 29 sierpnia 2016 r. do 15 stycznia 2017 r. W ramach Działania 3.2 dofinansowanie udzielane jest projektom, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu szczegółowego nr 5 Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu w tym e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, w szczególności poprzez:
- e-aktywizację osób o co najmniej podstawowych kompetencjach cyfrowych,
- rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych, w tym umiejętności ściśle informatycznych,
- pobudzanie kreatywności oraz promowanie interdyscyplinarnej współpracy.
Typy projektów
Wsparcie rozwoju kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania programowania.
Grupa docelowa
Nauczyciele publicznej edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klas 1-3 publicznych szkół podstawowych, pracownicy publicznych placówek doskonalenia nauczycieli, bibliotek publicznych, publicznych domów kultury.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie
- organizacje pozarządowe
- partnerstwa organizacji pozarządowych z JST
- instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku
- instytucje publiczne z obszaru nauki
- instytucje publiczne z obszaru edukacji
- instytucje publiczne z obszaru kultury
- szkoły wyższe
- partnerstwa pomiędzy powyższymi podmiotami
Budżet i poziom dofinansowania
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w niniejszym konkursie wynosi 124 211 127,00 PLN (słownie: sto dwadzieścia cztery miliony dwieście jedenaście tysięcy sto dwadzieścia siedem złotych), która stanowi środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa. Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 95% wydatków kwalifikowalnych projektu oraz maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie może przekroczyć 1,7 mln PLN. Wnioskodawca jest zobowiązany do zapewnienia wkładu własnego na poziomie minimum 5% wydatków kwalifikowalnych projektu. Minimalna wartość projektu złożonego do dofinansowania nie może być niższa niż 300 tys. PLN.
Sposób przygotowania i składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie projektu można składać w jednej z następujących form: UWAGA! Zmiana od 02.01.2017 r.
- elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U z 2016 r. poz. 1579), za pośrednictwem aplikacji internetowej, udostępnionej pod adresem: https://popc0302.cppc.gov.pl ,
- papierowej (1 wersja papierowa oraz tożsama z nią 1 wersja na nośniku elektronicznym tj. na płycie CD zablokowanej do edycji) w siedzibie IOK.
Wnioski w formie papierowej należy składać osobiście lub przesyłką rejestrowaną w siedzibie Instytucji Organizującej Konkurs, w biurze podawczym pod adresem:
Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.15.
Kontakt
Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach Działania 3.2 POPC można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.