Warszawa 30.12.2016 r.
Centrum Projektów Polska Cyfrowa jako Instytucja Pośrednicząca
dla Działania 2.3. Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa
działając na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów
w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020
ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”
Wnioski należy składać w terminie: od 30 stycznia 2017 r. do 31 maja 2017 r.
W ramach Poddziałania 2.3.2 dofinansowanie udzielane jest projektom dzięki którym zostaną zdigitalizowane zasoby kultury, w tym materiały archiwalne, nastąpi zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości cyfrowo udostępnianych zasobów kultury, w tym materiałów archiwalnych w rozumieniu ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, a także polepszenie możliwości ich ponownego wykorzystania.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie
- państwowe lub współprowadzone z MKiDN instytucje kultury,
- Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych oraz archiwa państwowe,
- ogólnokrajowi nadawcy radiowi i telewizyjni,
- jednostki administracji rządowej oraz jednostki im podległe lub przez nie nadzorowane,
- biblioteki wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 4 lipca 2012 roku w sprawie narodowego zasobu bibliotecznego.
Jako partnerzy ww. wnioskodawców mogą występować:
- wyżej wymienione podmioty
- przedsiębiorcy,
- organizacje pozarządowe,
Budżet i poziom dofinansowania
Kwota środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na dofinansowanie projektów w niniejszym konkursie wynosi 162 000 000 zł (słownie: sto sześćdziesiąt dwa miliony złotych i 00/100).
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu złożonego do dofinansowania w ramach poddziałania 2.3.2 nie może przekroczyć 50 mln EUR. Aby dokonać konwersji walutowej PLN/EUR należy posłużyć się średnią arytmetyczną kursów średnioważonych walut obcych w złotych (miesięcznych) Narodowego Banku Polskiego, z ostatnich kolejno następujących po sobie sześciu miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie (kursy te publikowane są w mediach elektronicznych pod adresem:
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/kursy/kursy_archiwum.html)
Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu złożonego do dofinansowania w ramach poddziałania 2.3.2 nie może być niższa niż 4 mln PLN.
Maksymalne dofinansowanie wynosi 84,63% kosztów kwalifikowanych projektu w całości finansowanych ze środków UE (EFRR).
Maksymalny okres realizacji projektu
36 miesięcy
Sposób przygotowania i składania wniosków
Wnioski o dofinansowanie projektu przyjmowane będą w jednej z następujących form:
- elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej
(Dz. U. z 2016 r. poz. 1579), za pośrednictwem aplikacji internetowej, udostępnionej pod adresem: https://popc020301.cppc.gov.pl/. - papierowej (jedna wersja papierowa oraz tożsama z nią jedna wersja na nośniku optycznym jednokrotnego zapisu, tj. na płycie CD/DVD zablokowanej do edycji).
Wnioski w formie papierowej oraz w wersji zapisanej na nośniku optycznym należy składać osobiście lub przesyłką rejestrowaną w siedzibie Instytucji Organizującej Konkurs, w biurze podawczym pod adresem:
Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Spokojna 13A,
01-044 Warszawa
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.15