Zachęcamy Państwa do zapoznania się z publikacją podsumowującą realizację projektów Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, za których wdrażanie odpowiedzialne było Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Czytaj więcej: SPPW – publikacja końcowa prezentująca efekty projektów wdrażanych przez CPPC
W dniu 23 listopada 2017 roku Darczyńca zakończył proces akceptacji Raportów z zakończenia projektów oraz końcowych raportów finansowych 41 projektów, za których wdrażanie CPPC odpowiadało jako Instytucja Pośrednicząca.
Czytaj więcej: SPPW – zakończenie procesu akceptacji Raportów końcowych
Miasto i Gmina Niepołomice – Instytucja Realizująca projekt KIK/41 „Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych” ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy – została uhonorowana nagrodą Nowe Impulsy 2017 za skuteczne wsparcie rozwoju energetyki rozproszonej i obywatelskiej.
Czytaj więcej: SPPW – KIK/41 – Nagroda Nowe Impulsy 2017 dla Niepołomic
W imieniu Ministerstwa Rozwoju – Krajowej Instytucji Koordynującej wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy – zachęcamy do obejrzenia filmów podsumowujących efekty 10 lat wdrażania programu w Polsce.
W dniu 28 kwietnia 2017 roku Urząd do Spraw Cudzoziemców zorganizował konferencję podsumowującą realizację projektu KIK/75 pt. Zwiększenie efektywności zarządzania migracjami w Polsce, współfinansowanego przez Szwajcarię ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi.
Czytaj więcej: SPPW – KIK/75 – konferencja podsumowująca projekt
Gmina Busko – Zdrój wraz z gminami partnerskimi zakończyła realizację projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego”, w ramach którego w regionie zamontowano ponad 6 200 instalacji solarnych na budynkach prywatnych oraz 17 instalacji solarnych na budynkach użyteczności publicznej w celu produkcji ciepła na potrzeby produkcji ciepłej wody użytkowej.
Czytaj więcej: SPPW – KIK/46 – konferencja podsumowująca projekt
W dniu 19 kwietnia 2017 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyła się konferencja pt. Oszczędzamy energię i chronimy klimat dla przyszłych pokoleń, która służyła podsumowaniu rezultatów projektu KIK/41 pt. projektu Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych zrealizowanego przez konsorcjum partnerskie Gminy Niepołomice oraz 5 sąsiednich gmin Wieliczka, Zabierzów, Skawina, Miechów i Myślenice i współfinansowanego przez Szwajcarię ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Czytaj więcej: SPPW – KIK/41 – konferencja podsumowująca projekt
W imieniu Ministerstwa Rozwoju – Krajowej Instytucji Koordynującej wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy – pragniemy zaprosić Państwa na rodzinną imprezę plenerową w Ogrodzie Dolnym Zamku Królewskiego w Warszawie (przy Arkadach Kubickiego). W atmosferze dobrej zabawy będzie można zapoznać się z wybranymi efektami projektów zrealizowanych dzięki wsparciu finansowemu Szwajcarii.
W dniu 21 kwietnia 2017 r. Centrum Projektów Polska Cyfrowa, działając jako Instytucja Pośrednicząca w Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy, zorganizowało w Warszawie międzynarodową konferencję pt.: „Dobre praktyki dla środowiska”.
Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaprasza do obejrzenia wystawy plenerowej prezentującej wybrane efekty projektów wdrażanych przez CPPC w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
W dniu 13 kwietnia 2017 r., Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. była gospodarzem konferencji „Nowoczesny transport publiczny – komfort, ekologia i bezpieczeństwo. Szwajcarski wkład w inwestycje Warszawskiej Kolei Dojazdowej” stanowiącej podsumowanie realizacji projektu KIK/22 „Rozwój systemu publicznego transportu pasażerskiego w aglomeracji warszawskiej poprzez zwiększenie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa Warszawskiej Kolei Dojazdowej” współfinansowanego przez Szwajcarię ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.