Każdy NGO, który wygrał w danym NUTS zorganizuje szkolenia pracownikom gminnych samorządowych instytucji kultury. Zakupi także sprzęt niezbędny do realizacji szkoleń. Komputery, tablety, drukarki 3D, które po zakończeniu warsztatów, zostaną w GOK na stałe.
Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji pracowników GOK w takim stopniu, aby to oni mogli samodzielnie lub w asyście trenera przeprowadzić szkolenia dla dzieci i młodzieży.
Zakres tematyczny szkoleń jest szeroki i bardzo zróżnicowany.
· Dziennikarstwo online – przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnej realizacji zadań twórców zasobów informacyjnych publikowanych w Internecie (serwisy, multimedia, telewizja).
· Edukacja online – zaawansowane korzystanie z platform edukacyjnych, cyfrowych zasobów edukacyjnych.
· Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych – przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnych prac w zakresie grafiki reklamowej, grafiki użytkowej i projektów graficznych publikacji.
· Korzystanie z cyfrowych na zaawansowanym poziomie – administracja, zdrowie, bankowość, kultura.
· Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych.
· Kompetencje medialne – m. in. krytyczna analiza treści w Internecie, kształtowanie swojego wizerunku w Internecie, korzystanie z mediów społecznościowych.
· Programowanie w różnych językach - uwzględniając różne poziomy zaawansowania.
· Zaprezentowanie możliwości, jakie niosą wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR) w życiu i pracy.
· Sztuczna inteligencja i big data – wprowadzenie dla dzieci i młodzieży.
· Bezpieczne zachowanie w sieci - w życiu prywatnym, społecznym oraz w edukacji.
· Dostępność zasobów cyfrowych online. Problematyka dostępności serwisów, portali, publikacji.
Pod adresem https://www.cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/po-pc-iii-os/dzialanie-3-2/nabor-wnioskow-popc-3-2-piaty-konkurs/wyniki znajdują się wyniki oceny merytorycznej i listy wybranych NGO w poszczególnych obszarach.