Geolokalizacja pozwala sprawdzić, gdzie zainwestowaliśmy w rozwój sieci szerokopasmowej. To interaktywna mapa obejmująca miejsca, które już zostały podpięte do sieci oraz te, które niebawem się tego doczekają. Początkowo mapa miała uwzględniać 700 tys. gospodarstw domowych, jednak zasięg został rozszerzony i geolokalizacja obejmuje ponad 2 mln gospodarstw.
- Tworząc koncept programu „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” założyliśmy, że dotrzemy do 700 tys. gospodarstw domowych. Dzięki wzmożonym wysiłkom i korzystnej współpracy z naszymi beneficjentami udało nam się włączyć do projektu ponad 2 mln gospodarstw domowych. Mamy nadzieję, że dzięki nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 uda nam się wyeliminować jak największą ilość białych plam – Eliza Pogorzelska, Dyrektor Departamentu Wdrażania Projektów Szerokopasmowych.
Każdy może sprawdzić mapę geolokalizacji - jest tutaj.
- Na inwestycjach skorzystają przede wszystkim tereny, które były pod tym względem szczególnie zaniedbane, około 70% gospodarstw domowych objętych dotychczasowymi projektami znajduje się w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców, w których operatorom nie opłacało się budować sieci z dostępem do szybkiego Internetu – Wojciech Szajnar, Dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.